Listed today

1 room apartment of 44m² in Horsens

Skolegade, 8700 Horsens, Denmark

3.700 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Hyggelig og lys 1-værelses lejlighed

Denne 1-værelses lejlighed byder på en hyggelig og praktisk planløsning. Lejligheden fremstår lys med flotte vinduer i skråvæggene, som giver et dejligt naturligt lysindfald. Fra indgangen møder man opholds-/soveværelset, hvor der er indbygget skabsplads og gode indretningsmuligheder. Herfra er der delvis åben forbindelse til køkkenet, som er udstyret med køleskab med fryseboks, komfur og emhætte samt god skabsopbevaring. For enden af gangen findes badeværelset, som fremstår pænt og velholdt med separat bruseniche. Der er fællesvaskeri til ejendommen. Lejligheden har en attraktiv, central beliggenhed i Horsens, kun få minutters gang fra gågaden og Torvet. Her bor man tæt på caféer, butikker og restauranter, og der er kort afstand til både offentlig transport og grønne områder som Bygholm Park.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

44 m²

Price

3.700 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Price per m²

84 kr

Map

The listing is located at Skolegade, 8700 Horsens, Denmark

Loading map